Dobrý pracovný kolektív je základ. Vytvorte ho vďaka teambuildingu

Každý z nás si chce nájsť dobrú prácu s adekvátnym platovým ohodnotením a s možným kariérnym rastom. Zatiaľ čo toto sú základné parametre, ktoré od takzvanej “dobrej práce” požadujeme, netreba zabúdať ani na pracovný kolektív a ľudí, s ktorými budeme pracovať a dennodenne sa tak s nimi stretávať. Títo ľudia sa, či už chceme, alebo nie, stanú takou našou ďalšou rodinou, ktorú budeme mať na očiach minimálne päť dní v týždni. Aj preto sa oplatí dobre si s nimi vychádzať, vytvoriť si kamarátstva a dobrý priateľský kolektív. Hoci to možno nie je to prvé, čo si pri hľadaní práce všímate, ale dobrý pracovný kolektív je dalo by sa povedať aj základom aj vášho dobrého pracovného výkonu. Pretože nikomu sa dobre nepracuje tam, kde sa nemá s kým porozprávať, zažartovať si alebo sa len tak stretnúť v kuchynke na káve a poohovárať konkurenciu.
Aj pre tieto účely boli vytvorené teambuildingové akcie, ktoré sa v posledných rokoch tešia nesmiernej popularite. Za teambuilding už dnes môžeme považovať prakticky čokoľvek. Posedenie pri pive alebo inom drinku podľa vášho výberu po práci, rôzne výlety, súťaže atď. Obľúbené je celkom aj spoločné zdolávanie strachu, a teda hromadná účasť na rôznych typoch adrenalínových športov. Napríklad taký airsoft alebo paintball. Hnevá vás šéf? Nie je nič lepšie, ako usporiadať teambuilding na airsoftovom ihrisku, kde ho jednoducho musíte “zastreliť”, aby váš tým vyhral. Horšie je, ak ho máte vo vašom týme. Vtedy si musíte nájsť iného kolegu, ktorý vám vypil posledné mlieko do kávy, a ktorého tak čaká trest pomaľovaním.
Teambuilding však, aby sme boli serióznejší, nie je len o vybíjaní si zlosti. Je to najmä o tom, aby ste si v práci vytvorili dobrý pracovný kolektív, bližšie sa spoznali a nadviazali priateľstvá. Určite tieto akcie majú svoje opodstatnenie, pretože najlepšie sa chodí do práce, kde viete, že nielen slušne zarobíte, ale kde sa aj zabavíte a kde nájdete priateľov.