Pred zoskokom padákom sa uistite o svojej zdravotnej spôsobilosti

Zoskok padákom v podobe voľného pádu je bezpochyby úžasným adrenalínovým zážitkom, na ktorý len tak ľahko nezabudnete. Aby sa však nestal nočnou morou, tak Vám odporúčame sa v prvom rade uistiť o Vašej zdravotnej spôsobilosti na túto pre srdcovo-cievny obeh náročnú činnosť.

Pri voľnom páde totiž prekonávate obrovský výškový rozdiel – prakticky za pár minút klesnete z výšky, kde lietajú menšie lietadlá až na Zem. Mozog navyše pri začiatku zostupu dostáva v dôsledku redšieho vzduchu menej kyslíka a o zvýšenom tepe srdca z dôsledku vzrušenia a prirodzeného stresu ani nehovoríme. Hmotnosť môže byť takisto limitujúcim faktorom – spoločnosti majú hornú hranicu nastavenú rôzne, závisí aj od typu padáku a výšky, z ktorej sa zoskakuje. Každopádne – skok padákom je zo strany poskytovateľov absolútne bezpečný a ošetrený tak, že vždy je pripravený plán B pre zlyhanie plánu A. Pokiaľ napríklad prvý padák nefunguje, tak je tu vždy záloha a podobne. Pokiaľ však chcete zažiť bezproblémový zoskok, tak k tomu musíte prispieť aj Vy.

Preto pokiaľ pociťujete zdravotné ťažkosti, určite sa o možnosti zoskoku padákom predtým poraďte so svojím lekárom. Rozhodne Vás nechceme od zoskokov odhovárať, v rámci Vašej bezpečnosti a zdravia Vás len chceme vystríhať pred nepríjemnými dôsledkami neuváženého rozhodnutia o absolvovaní voľného pádu pri zoskoku padákom. Pokiaľ ste zdravotne v poriadku a chcete zažiť tento skvelý zážitok, neváhajte ani minútu a prežite tieto úžasné chvíle pri tandemovom či individuálnom zoskoku!