Sú adrenalínové športy nebezpečné?

Adrenalínové športy majú medzi všetkými druhmi športov nezvyčajné postavenie. Prinášajú so sebou riziko a tak si ich obľúbili len tí najodvážnejší. Prinášajú so sebou značnú dávku adrenalínu a vzrušenia. Dopyt po adrenalínových športoch stále narastá viac a viac a mnohí ďalší nad adrenalínovými zážitkami určite uvažujú, ale možné riziko ich zatiaľ odrádza.
Na otázku, do akej miery sú adrenalínové športy nebezpečné, neexistuje jasná odpoveď. Áno, sú nebezpečnejšie ako klasické športy, to je samozrejmé. Ale pri adrenalínových športoch je bezpečnosť na prvom mieste, tak sa nie je čoho obávať. U nás, k najobľúbenejším adrenalínovým športom patrí tandemový zoskok padákom a bungee jumping. Oba tieto športy prinášajú so sebou neopakovateľný zážitok a vysokú dávku adrenalínu. Ale keďže ide o extrémne športy, pred ich vykonaním sa nevyhnete inštruktáži, ktorú Vám poskytnú skúsení inštruktori. Vďaka ich pokynom sa vyhnete nechcenému úrazu, či tragédii.
Ak túžite po adrenalínovom zážitku bez rizika, nechajte sa pred jeho vykonaním prezrieť lekárom. Pri výbere adrenalínových športov je potrebné poznať svoje fyzické a psychické možnosti a svoj zdravotný stav.