Tunelové lietanie – simulátor voľného pádu

Lietanie vo veternom tuneli sa napriek svojej bezpečnosti považuje za adrenalínový šport, ktorý sa v súčasnosti stáva stále viac a viac obľúbenejším. Je vhodný pre všetkých, ktorí chcú na vlastnej koži zažiť pocit z voľného pádu, bez žiadnych predchádzajúcich skúseností.
Tunelové lietanie využívajú všetci, ktorí túžia po zažití pocitu beztiaže, alebo slúži ako tréning pre parašutistov. Simulátor voľného pádu poskytuje bezpečný spôsob, ako si vyskúšať voľný pád pred skutočným zoskokom s padákom.
Lietanie vo veternom tuneli využívajú aj profesionálni parašutisti, ktorí si vo veterných tuneloch precvičujú ovládanie voľného pádu. Tiež sa využíva aj pri výcviku členov armády alebo profesionálnych jednotiek.
Veterný prúd o rýchlosti 200km/h je rovnaký ako pri skutočnom voľnom páde. Tunelové lietanie si môže vyskúšať každý, kto po tomto zážitku túži. Nie je k tomu potrebný žiaden špeciálny tréning, postačí krátka inštruktáž. Vo veľmi krátkom čase sa naučíte ovládať svoje telo vo veternom prúde. A možno sa po tomto zážitku odhodláte aj pre tandemový či dokonca samostatný zoskok s padákom.