Voľný pád – na zemi a bezpečne

Ste adrenalínovými nadšencami a chcete vyskúšať niečo nové? Alebo ste sa naopak s podobnými netradičnými zábavkami nestretli, ale máte chuť niečo z nich vyskúšať? Samozrejme, každý pozná tie adrenalínové dobre známe klasiky ako je napríklad bungee jumping, alebo zoskok s padákom. Čo však možno neviete, je, že na Slovensku, konkrétne v Tatralandii, sa nachádza atrakcia, pri ktorej si môžete bezpečne užiť voľný pád, a to navyše bez obťažovania sa s nejakým padákom alebo strachu, že sa vám neotvorí.
“Zalietať” si môžete v simulátore voľného pádu, v tzv. “tuneli”. Zoskok z lietadla teda už nie je jedinou možnosťou, ako si naplniť vašu túžbu lietať. Mnohí však majú práve zo zoskoku obavy a strach. Či už z toho spomínaného neotvorenia padáku, alebo, čo ak sa mi padák zamotá, čo ak zle pristanem, zlomím si nohu atď. Viete si to veľmi dobre predstaviť a dôvodov, prečo tento adrenalínový zážitok nepodstúpiť si môžete vytvoriť, koľko len chcete. Výhovorky sa vymýšľajú najľahšie. Avšak, v prípade simulátora voľného pádu ich už veľa nenájdete, a to ani keď prekypujete kreativitou. P
Počas lietania v tomto veternom tuneli si vyskúšate klasickú polohu na bruchu, stúpanie, klesanie vo vetre alebo aj otáčanie sa do strán. Nebojte sa však, nebudete na to sami a skúsený inštruktor bude v tuneli počas celého “letu” s vami a bude dbať na to, aby bolo všetko čo najbezpečnejšie a aby ste si to poriadne užili. Tieto tunely ale nevyužívajú len adrenalínoví nadšenci alebo ľudia, ktorí si chcú týmto spôsobom možno odbiť stres. V tuneloch lietajú dokonca aj profesionáli, ktorí skáču z lietadiel takmer na bežnej báze a trénujú si tu svoje zostavy a triky. Nebojte sa teda ani vy, uvoľniť sa, bezpečne si zalietať a pustiť si tak “vietor do vlasov”. Uvidíte, že vám to bude stáť za to.